Karasu Belediyesi

Haberler

Mutlu, Huzurlu İlk 15 Gün

Mutlu, Huzurlu İlk 15 Gün

Ramazan Ayının 15. Günü

Eklenme Tarihi : 13 Haziran 2017

Başkan İspiroğlu; “Ramazan ayının ilk 15 gününü mutlu, huzurlu ve manevi duygularımızın yoğun olduğu bir şekilde yaşıyoruz. Aynı zamanda Ramazan ayının 15. günü "Dünya Yetimler Günü" ve bu günü özellikle unutmamalıyız” dedi.

Yardıma muhtaç yetimlere yaptıkları yardımları, şeffaflık ilkesine uygun bir şekilde gerçekleştirdiklerini ve yardım faaliyetlerini kamuoyuyla da paylaşırken daha dikkatli olduklarını ifade eden Karasu Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu, açıklamalarında şu ifadelere yer verdi; “Zamanın geçip gittiği ve bir daha asla gelmeyeceğini aklımızdan çıkartmamalıyız. Özellikle Ramazan ayı içerisinde geçen zamanı çok iyi değerlendirmeliyiz. Ramazan ayı güzel işleri yapmamız için bize çok sayıda fırsatlar sunuyor. Karasu Belediyesi olarak ramazan ayı içerinde yüzlerce gıda kumanyasını dağıttık. Şu an için Karasu'da yaklaşık beş bin kişiye ulaştık. Yine her gün Sivil Toplum Kuruluşlarımızla ve çat kapı gerçekleştirdiğimiz, gönül soframız diye adlandırdığımız ziyaretlerle vatandaşlarımızla birlikte iftarlarımızı açıyoruz. Allah’ıma şükürler olsun ki Ramazan ayının ilk yarısını İlçemizde mutlu, huzurlu ve bereket dolu geçirdik. Aynı güzellikte Ramazan Bayramına ulaşmamızı da Rabbim hepimize nasip etsin” dedi.  

“Yetim Gülerse Dünya Güler”

“Yetim gülerse dünya güler” dedik ve bu sözle yolumuza çıktık diyen İspiroğlu; "Her Ramazan ayının 15. günü dünya yetimler günü olarak bilinmektedir. Tabi ki iyiliğin bir günü olmaz. Ancak ilan edilen yetimler günü, yetim kardeşlerimiz için bir farkındalık oluşturmak ve yetim çocuklarımızı ramazanın ruhuna uygun bir şekilde gündeme taşımak, onların yüzlerini güldürmek için sadece bir vesile. Bizlerin de bu günün anlamıyla, yetim kardeşlerimizin yanlarında olduğumuzu, sadece bu gün değil her zaman destekçileri olduğumuzu özellikle bildiririm” ifadelerine yer verdi.