Karasu Belediyesi

Haberler

Komşu İki İlçe El Ele

Komşu İki İlçe El Ele

Yaraları Beraber Saracağız

Eklenme Tarihi : 26 Temmuz 2019

“Komşu İki İlçe El Ele”

Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı ve Kocaali Belediye Başkanı Ahmet Acar, yaşanan sel felaketi sonrası sahilde oluşan atıkların temizliğine katıldılar.

Yaşanan sel felaketi sonrası başlatılan sahil temizliği çalışmasına Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı ve Kocaali Belediye Başkanı Ahmet Acar katıldı. Temizlik çalışmasına katılan Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı ve Kocaali Belediye Başkanı Ahmet Acar, eldivenleri takarak birlikte sahil temizliği yaptı.

Sel felaketi sonrası sahilde biriken atıkların temizliği sürdüren ekiplere katılan Kocaali Belediye Başkanı Ahmet Acar; “İlçemizde yaşanılan doğal afetin izlerini teker-teker silmek için var gücümüzle çalışıyoruz. Fen İşleri Müdürlüğümüz afette etkilenen bölgelerde yol bakım ve yapım çalışmalarına devam ederken, Çevre Koruma Kontrol Müdürlüğümüz; afet sonrası sağlık sorunlarının önüne geçmek maksadı ile ilaçlama çalışmalarına devam ediyor. Öte yandan bugün itibari ile Kocaali Sahilinin 10 Km’lik kısmında (Caferiye, Alandere, Yayla, Yalı, Mahalleri) temizlik çalışmalarına başlanıldı. Bu vesile ile hemşerilerimizin göstermiş olduğu sabır için her birine ayrı ayrı teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.

“Yaraları Beraber Saracağız”

Sahilde oluşan atıkların temizliği çalışmalarını Kocaali Belediyesi ile birlikte yürüttüklerini söyleyen Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı; “Melen Nehri’nin ve Maden Deresi’nin taşması ile birlikte sahillerimizde çok sayıda sel atığı karaya vurmuş durumda, komşu iki belediye olarak ekiplerimizi sahilde oluşan atıkların temizlenmesi konusunda seferber ettik. Sayın Kocaali Belediye Başkanım Ahmet Acar ile birlikte el ele vererek yaşanan bu afetin yaralarını bir an önce sarmayı hedefliyoruz” dedi.