Karasu Belediyesi

Haberler

Karasu Sahili Doldu Taştı

Karasu Sahili Doldu Taştı

Karasu'da Tatil Zamanı

Eklenme Tarihi : 9 Temmuz 2018

Karadeniz’e kıyısı olan Sakarya Karasu ve Kocaali ilçelerindeki plajlara, sıcak havanın etkisinden biraz kurtulmak isteyen Vatandaşlar, hafta sonunu deniz sahillerinde geçirdiler.

Hafta sonunda Karasu sahili adeta yazlıkçıların ve günübirlikçilerin akınına uğrarken, plajdaki doluluk ve insan manzaraları, Ege ve Akdeniz sahillerini aratmadı. Hava sıcaklığının 30 dereceye kadar yaklaşmasıyla birlikte tatilciler hafta sonunda denizin ve kumun tadını çıkarttı.

Sıcaktan bunalan tatilciler plajı tamamen doldurdu. Hafta sonunu iyi değerlendiren tatilciler, sıcak havayı fırsat bilerek sahillere akın etti. Sakarya’nın tek Mavi bayraklı plajına gelmekten mutluluk duyduklarını belirten tatilciler, denizin tadını çıkarırken kimi tatilciler ise çocuklarıyla birlikte kumda oynamayı tercih ettiler.

Karasu’da yaz mevsiminde nüfusun arttığını belirten Karasu Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu; “4 Haziran sezon açılışı ile birlikte İlçemize gelen yerli ve yabancı turistlerin sayısında artış olduğunu gördük. Özellikle Cumartesi ve Pazar günleri sahillerimizde oldukça bir yoğunluk var. 62 bin olan nüfusumuz, şu anda 500 bini aşmış durumda. Gelen misafirlerimizin birbirlerini kontrol ederek sahillerimizin temiz kalması için duyarlılık göstermesini istiyoruz. 62 bin olan nüfusumuza 300 personelle hizmet verirken şu anda 500 bin olan nüfusa bütün gayretimizle, Sakarya Büyük Şehir Belediyemizin desteğiyle hizmet vermeye çalışıyoruz. İlçemizde bulunan moteller, oteller ve pansiyonlarda yüzde yüz doluluk oranları esnafımızın yüzünü güldürmüştür. Bu durumun Kurban Bayramına kadar süreceğine inanıyorum” dedi.

Tatillerini Karasu sahillerinde geçiren tatilciler ise Karasu sahilini çok beğendiklerini özellikle Mavi Bayraklı olduğundan dolayı Karasu sahilini tercih ettiklerini söylediler.