Karasu Belediyesi

Haberler

Başkan Sarı, Eskişehir’de Dalış Eğitimine Katıldı

Başkan Sarı, Eskişehir’de Dalış Eğitimine Katıldı

Eklenme Tarihi : 2 Temmuz 2019

“Başkan İshak Sarı, Eskişehir’de Dalış Eğitimine Katıldı”

Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı, Sakarya Arama Kurtarma ve Doğa Sporları derneğinin vermiş olduğu tüplü dalış eğitimini, Sakarya Nehrinin doğduğu yer olan Eskişehir Çifteler İlçesinde tamamladı.

Dalış turizmini Karasu’da canlandırmak adına önemli bir çalışmanın ilk adımlarını attıklarını belirten Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı; “Dalış sporu, insanların zevk alabileceği ve sualtı zenginliklerini keşfedebileceği güzel bir spor. Bugün aldığımız eğitimle su altı için gerekli deneyimi az da olsa kazanmış olduk. İlçemize dalış turizmini kazandırmak ve bu turizmi canlandırmak adına önemli bir adım attığımız düşüncesindeyim. Bu konudaki önderliği bizler yaptık ve bu sporla ilgili ne gerekiyorsa imkânlarımız doğrultusunda yapmaya hazırız” dedi.

Eskişehir Çifteler İlçesi Belediye Başkanına teşekkürlerini sunan Başkan İshak Sarı; “Karasu açıklarında bulunan U-20 denizaltısı dalış için ilçemizin önemli bir değeri. Bu tarihi değerin dalış turizmine açılması için geçtiğimiz hafta TSSF Çevre Komisyonu Başkanı ve Uluslararası su altı yönetmeni Tahsin Ceylan ve TSSF Dalış Eğitmeni Murat Kulakaç ile bir araya geldik. Kendilerinden destek sözümüzü aldık ve bu kapsamda dalış eğitimimize başladık. Tüplü dalışta Karasu’yu Doğu Marmara’nın cazibe merkezi haline getireceğimiz kanaatindeyim. Bugün bizlere göstermiş olduğu misafirperverliğinden dolayı Çifteler Belediye Başkanı Kadir Bıyık’a teşekkürlerimi sunarım” dedi.