Karasu Belediyesi

Haberler

Başkan İspiroğlu, Yuvalıdere ve Subatağı Mahallesinde

Başkan İspiroğlu, Yuvalıdere ve Subatağı Mahallesinde

Referandum Çalışmalarımız

Eklenme Tarihi : 30 Mart 2017

Referandum çalışmaları kapsamında Yuvalıdere ve Subatağı Mahallelerini ziyaret eden Karasu Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu, mahalle sakinleriyle bir araya gelerek, 16 Nisan’da yapılacak Cumhurbaşkanlığı Sisteminin önemini ve bu Referandumun neden tarihi bir fırsat olduğunu anlattı.

“Mesele; Devlet, Millet ve Bağımsızlıktır”

16 Nisan’da yapılacak halk oylamasında vatandaşlarımızdan “EVET” yönünde destek beklediklerini belirten Başkan İspiroğlu, meselenin bir parti meselesi veya bireysel bir mevzu olmadığını, aksine devlet, millet ve bağımsızlık meselesi olduğunu vurguladı. İspiroğlu; “Güçlenmemizi istemeyen dış güçlerin her geçen gün farklı oyunlarını görüyoruz. Bu oyunları bozmamız için kenetlenerek güçlü durmalıyız. Artık, ülkemiz yurt dışında her daim çok sağlıklı temsil edilmeli. Bunun için de hepimiz 16 Nisan’da sandıklara gideceğiz ve ülkemizin güçlü olduğunu, Çanakkale ruhunun halen içimizde genç kaldığını tüm dünyaya duyurmalıyız” dedi.

“Söz Konusu Vatansa Gerisi Teferruattır”

Referandum çalışmaları kapsamında, Karasu’daki Sivil Toplum Kuruluşlarının oluşturduğu Karasu Milli İrade Platformu ile gerçekleştirdiği mahalle ziyaretlerine hız kesmeden devam eden Karasu Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu, mahalle sakinleriyle bir araya geldiği toplantılarda 16 Nisan'da neden “EVET” denmesinin önemini anlattı. Türk tarihinin büyük ve zorlu zaferlerle dolu olduğuna vurgu yapan Başkan İspiroğlu; “Tarihimiz başarılarla dolu. Söz konusu vatan topraklarımız olunca gözümüzün hiçbir şeyi görmediğini tüm dünya bilir. Referandum süreci sonunda, Ülkemizin ne kadar güçleneceğini herkes tespit edebiliyor. Bu gücü engellemeye çalışanlarında farkındayız. Bir taraftan PKK, bir taraftan DAEŞ, bir taraftan FETÖ. Görüyoruz ki; bunların hepsi aynı safta ve her yerde hayır yönünde oy çıkması için propaganda yapıyorlar. Ama bilmiyorlar ki konu vatan olduğunda Türk Milletinin gözü hiçbir şey görmez. Allah’ın izniyle, bize ne tank, ne tüfek nede zalimin tehditti işler" dedi.