Karasu Belediyesi

Haberler

23 Nisan Kutlama Programı

23 Nisan Kutlama Programı

Karasu'da Görkemli Kutlama

Eklenme Tarihi : 23 Nisan 2019

“Karasu’da 23 Nisan Programı Görkemli Bir Şekilde Kutlandı”

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, 99. yılında tüm yurtta olduğu gibi Karasu’da da coşkuyla kutlandı.

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açılışının 99. yıldönümü olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları, Karasu’da renkli görüntülere sahne oldu. Hükümet Konağı önünde düzenlenen çelenk töreninin ardından kutlama programı Karasu Şehir Stadı’nda devam etti.

Saat 09:30’da Karasu Hükümet Konağı’nda düzenlenen çelenk töreniyle, Karasu İlçe Milli Eğitim Müdürü Çetin Turhan ve beraberindeki öğrenciler Atatürk anıtına çelenk bıraktı. Sunuculuğunu Sezi Eratik Ortaokulu Türkçe Öğretmeni Burcu Aksu’un yaptığı program, saygı duruşu ve Müzik Öğretmeni İsmail Hakkı Gayretli’nin yönetiminde İstiklal Marşı’nın okunmasıyla son buldu. Programda Karasu Kaymakamı Aziz Mercan, Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı ve İlçe protokolü de tam kadro hazır bulundu. Hükümet Konağı’ndaki programın ardından kutlamalar saat 10:00’da Karasu Şehir Stadı’nda devam etti.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan 23 Nisan Kutlama programı, günün anlam ve önemini belirten konuşmaların yapılması, anaokulu gösterisi, şiirlerin okunması, izci grubunu gösterisi, Ritim Grubu gösterileri, Bağlama grubu gösterileri, Bayrak gösterisi, halk oyunu gösterileri, karate ekibinin gösterileri  ödül töreni ve Protokolün 23 Nisan kutlama programı Komitesine tebrikleri ile tamamlandı.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Çetin Turhan, kürsüye gelerek günün anlam ve önemini belirten konuşmasını yaptı. Turhan, konuşmasında şu ifadelere yer verdi; “Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 99. yılına ulaşmanın heyecanı içerisindeyiz. Bu özel gün, Gazi Mustafa Kemal’in çocuklara armağan ettiği ve dünyada tek olan bir bayramdır. Sevgili çocuklar; siz dünyanın en seçkin coğrafyasının çocuklarısınız. Sizler adına bir bayramı olan yüce bir milletin gelecek umudusunuz. Vatanınızı, aileniz gibi biliniz. Umudunuz ve düşleriniz her zaman büyük olsun. Atatürk’ün sizlere olan şu hitabını hiç unutmayın: ‘Küçük hanımlar, küçük beyler; sizler geleceğin bir gülü, yıldızı, bir mutluluk parıltısısınız. Memleketi asıl aydınlığa boğacak olan sizsiniz’ Unutmayınız ki, bugün milli ve beraberlik günüdür. Ülkemizin adını, her alanda altın harflerle yazalım. Geleceğin mimarları sizlersiniz, kendinizin ne kadar önemli olduğunuzu bilerek çalışınız” dedi.

Gösterilerin ardından 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı konulu çeşitli yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi. Öğrencilere ödüllerini Kaymakam Aziz Mercan, Belediye Başkanı İshak Sarı ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Çetin Turhan verdi.